Sprzęt do zaopatrzenia nefrostomii

Worek do zbiórki moczu powinien być zawsze trzymany poniżej poziomu, na którym znajdują się nerki. W trakcie snu zaleca się podpięcie worka do nocnej zbiórki moczu o większej pojemności.

Worki do zbiórki moczu oraz refundowane akcesoria mocujące Qufora®, zostały zaprojektowane z myślą o ich użytkownikach. Zapewniają pacjentowi maksymalną wygodę i bezpieczeństwa. Produkty Qufora® łączą wysoką funkcjonalność, nowoczesny wygląd z solidnością wykonania. W procesie tworzenia worków do zbiórki moczu Qufora® zostały wzięte pod uwagę wszystkie praktyczne aspekty związane z korzystaniem z worka, zarówno w szpitalu jak i poza nim. Konstrukcja i sposób wykonania worków do zbiórki moczu Qufora® uwzględnia wiele przydatnych udoskonaleń, bezpieczeństwo użytkowania i znakomitą funkcjonalność.

LegBag-1500_11751101-a.png

Worek do zbiórki moczu mocowany na nogę, dostępny w wersjach 350 ml, 500 ml, 750 ml oraz 1500 ml, posiada zawór antyzwrotny, miękką wyściółkę fizelinową, unikatowy zwór odpływowy Q-Flow, gładki dren o dużej średnicy, z możliwością docięcia według potrzeb pacjenta, otwory na mocowanie pasków mocujących do nogi. Worki do zbiórki moczu Qufora® dostępne są w różnych wariantach oraz rozmiarach, aby jak najlepiej zaspokoić indywidualne potrzeby pacjenta.

Więcej informacji o workach do dobowej zbiórki moczu:

 

Worek do dobowej zbiórki moczu o pojemności 2.000 ml, posiada zawór antyzwrotny, zwór odpływowy T-Tap, gładki dren o dużej średnicy, wyraźną podziałkę wskazującą ilość zebranego moczu, otwory na mocowanie wieszaka. Worek dostępny jest także w wersji sterylnej. Więcej informacji o worku do dobowej zbiórki moczu o pojemności 2.000 ml znajduje się tutaj.

Paski mocujące worki do zbiórki moczu na nogę, komplet 2 sztuk: paski mocujące są miękkie i elastyczne, wyposażone w guziki i zapinane na rzepy najnowszej generacji Velcro. Guziki stabilizują mocowanie worka na nodze i zabezpieczają przed jego przemieszczaniem podczas chodzenia. Dzięki warstwie silikonu znajdującej się na wewnętrznej stronie pasków Qufora®, paski nie zsuwają się z nogi. Obecność antypoślizgowego silikonu jest cechą wszystkich dobrych pasków do mocowania a powierzchnię antypoślizgową pasków Qufora® dodatkowo zwiększa „zygzakowy” sposób umieszczenia silikonu na pasku. Więcej informacji o paskach mocujących znajduje się tutaj.

wieszak1.png

Wieszak mocujący do worków do zbiórki moczu, może być mocowany do łóżka lub ramy wózka inwalidzkiego. Dzięki unikatowej konstrukcji wieszak dodatkowo zabezpiecza dren przed jego zagięciem przy wlocie do worka. Wieszak ma innowacyjną, składaną konstrukcję, a rączka transportowa umożliwia zastosowanie pasków mocujących Qufora® - dla uzyskania dodatkowego mocowania. Wieszak jest kolorystycznie dopasowany do elementów worków Qufora®. Więcej informacji o wieszaku mocującym Qufora® znajduje się tutaj.